Bike shop a servis kol včetně repase vidlic a tlumičů.

Bike aréna Vsetín

Singletrailové centrum pro horská kola Bike aréna Vsetín, zkráceně BAV, najdete ve Vsetíně místní části Semetín. Bike Aréna Vsetín navazuje na cyklostezku Bečva, která vede od pramene Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po její soutok s Moravou. První trasy byly vybudovány v roce 2014, a v následujících letech k nim přibyly další. V současné době si zde můžete užít více než 20 kilometrů přírodních stezek a trailů barevně rozlišených podle obtížnosti. Od jednodušších modrých až po černé náročnější. Zábavu si zde užijí nejen „sváteční“ jezdci, ale i zkušení bikeři.

Trasy:

Trasa 1. Trail Hájenka - etapa 1.

Obtížnost: lehká - modrá 

Délka: 2,1km

Jedná se o nejdelší trail v BAV 1, který hravě zvládnou menší děti s rodiči a také méně technicky zdatní cyklisté. Na jeho nástup se dostanete stejně jako na všechny traily v BAV 1 - od hájenky Nivka. I zde jsou klopené zatáčky, boule a hliněné lavice, které ale můžete objet alternativní trasou. Trail není nijak strmý. Vede více vrstevnicově, a proto má každý jezdec dostatek času se připravit na další terénní nerovnost. V jeho poslední části se nachází zábavná hliněná pumtracková sekce.

orig__x6h5576_1545137102

 

Trasa 2. Trail Pytlácký - etapa 1.

Obtížnost: Střední - červená

Délka: 1,8 km

Patří k nejpopulárnějším trasám první etapy Bike arény Vsetín (BAV 1). Svůj název získal díky nalezišti velkého množství zakopaných zvířecích kostí. Stejně tak jako všechny ostatní traily v BAV 1 je i Pytlácký trail takzvaným gravity trailem, ve kterém využíváte jednosměrné jízdy pouze z kopce dolů. Je vhodný pro zkušené bikery, kteří své terénní kolo už zvládají, a kteří červenou stezkou pro svůj větší sklon rychleji sklesají. Na jeho nástup se dostanete od hájenky Nivka. Trail Pytlácký nabízí velké množství klopených zatáček, dvojitých boulí a hliněných lavic. V jeho poslední třetině se nachází dvě velmi populární dřevěné lavice, na kterých si můžete zaskákat.

orig__mg_1688_1545137083

 

Trasa 3. Trail Templářský - etapa 1.

Obtížnost: těžká - černá

Délka: 2 km

Tento technický trail je určený zejména pro extra zdatné bikery. Na jeho nástup se dostanete od hájenky Nivka. V jeho první části, která vede loukou jsou namotány vysoké klopené zatáčky připomínající ježdění v bike parku. Přejezd z louky do smrkového lesa nabízí dvě alternativní trasy. Jedna vede přes dřevěnou pumtrackovou vlnu, druhá přes hliněnou lavici. Ve smrkovém lese se nachází klopené zatáčky s menším opěrem, které jsou v některých místech i odkloněné. Trail obsahuje i oblíbené kamenné skoky a rock-gardeny. Druhá část vedoucí smrkovým lesem končí výjezdem na asfaltovou cestu, přes kterou se musíte dostat zpět do lesa. Díky velkému sklonu zde sklesáváte rychleji, navíc přes skoky do úzkých dopadů. (Pokud trail jedete poprvé, doporučujeme si složitější technické místo najet a vyzkoušet zvlášť.) Po odjetí následují rovnější úseky, které vás přivedou ke druhému křížení s asfaltovou cestou. (Zde raději zastavte, abyste se vyhnuli možnému střetu s vozidly a dalšími bikery, kteří jedou nahoru na nástupní místa.) Za asfaltovou cestou přejedete do druhého lesa, ve kterém se nachází poslední úsek černého trailu. Zde vás čekají boule, dvojité skoky a v poslední části i lavice.

orig__mg_2161_1545208667

 

 Trasa 1. Trail trailala - etapa 2.

Obtížnost: lehká - modrá

Délka: 0,6km

Stejně jako trail Hájenka v BAV 1 je Trailala vhodný pro méně zkušené jezdce. Jeho trať kopíruje terén podél propojovací lesní penetrované cesty a na jeho nástup se dostanete po páteřní trase od hájenky Nivka směrem na Drastihlavu. I když trať Trailala není nijak dlouhá a má mírný sklon, díky pumtrackovým sekcím ve spodní části trailu, zde naberete i menší rychlost. Navíc tato trať nabízí oblíbené hliněné lavice a klopené zatáčky. Proto se jízda po ní stává zábavnější a hravější. Systém návratných tras ji umožňuje jet vícekrát za sebou anebo můžete přejet loukou směrem na Ratibořský Grůň s krásným výhledem na okolí. Po sjezdu z Ratibořského Grůně se dostanete na nástupní místo červeného trailu Trpaslík.

IMG_20210815_122545_16

 

Trasa 3. Trail duhový - etapa 2.

Obtížnost: střední - červená

Délka: 0,8km

Je takzvaný flow trail a patří k nejlepším trasám z celé Bike arény Vsetín. Duhový stejně jako trail Trpaslík, byl v roce 2017 kompletně zrenovován a v některých místech i přetvarován. Na jeho nástup se dostanete ze stejného místa jako na Trailala. Díky svému sklonu, klopeným zatáčkám a kompresím, jež provádí jezdec, není nutné při jeho průjezdu téměř šlapat. Systém návratových stoupacích tras nabízí jezdit trail vícekrát za sebou anebo pokračovat na černý trail Mraznice. 

IMG_20210815_123411_16

 

Trasa 4. Trail Mraznice - etapa 2.

Obtížnost: těžká - černá

Délka: 1,6km

Jedná se o nejnáročnější trail z celé Bike arény Vsetín. Na jeho nástup se dostanete z Duhového trailu. V první části Mraznice, která má čistě přírodní charakter vás čeká prudké serpentinové klesání přes kamenné stupně, dropy a kořeny. Začátek trailu je proto tvrdší a plný odrazů. Jsou zde nádherné přírodní skalky a rokliny. Lokalita určitě patří k těm nejhezčím z celé Bike arény Vsetín. V jeho druhé polovině se charakter trailu mění na flow s klopenými zatáčkami a velkými terénními vlnami. V části křížení s asfaltovou cestou se mění jeho obtížnost z černého trailu na červený. Celá tato lokalita se nachází v bukovo-dubovém lese. Počítejte proto s tím, že začátek trailu je tvrdší, plný kamenů a odrazů. 

Kde se traily nachází:

IMG_20211213_004357