Bike shop a servis kol včetně repase vidlic a tlumičů.
Neohodnoceno

Teleskopická sedlovka DXC DP/TWO Dropper - Ø 30,9 mm - Zdvih 170 mm

Vzduchová Teleskopická sedlovka DXC s nastavitelným zdvihem.

Skladem u dodavatel
Kód: 3993
Značka: DXC
3 890 Kč
Kategorie: Teleskopické

Jako evoluce našeho kapacího sloupku DXC DP/ONE se kapací sloupek DP/TWO chlubí nejen výrazně nižší hmotností, ale také dvěma funkcemi, které jeho malá sestra postrádá: Prodloužení kapacího sloupku lze snížit až o 25 mm, na 5 mm kroky (+RAD systém) Ventil v horní části sloupku vám také umožňuje přizpůsobit tlak (odskok) jako odpružené vidlice a tlumiče (funkce vzduchového ventilu). Nikdy nebylo tak snadné nastavit kapátko podle vašich individuálních preferencí nebo terénu jako u DXC DP/TWO!

 

Jinak DP/TWO přirozeně sdílí všechny stejné vlastnosti: Hydraulicky nastavitelná kapátka má na řídítkách namontované dálkové ovládání, které jednoduše a pohodlně přizpůsobí polohu sedla terénu, není potřeba žádné nářadí. Spolehlivá, robustní technologie nabízí jednoduché a přesné nastavení výšky, prakticky bez vůle, což uživatelům umožňuje rychle měnit polohu sedla. Sedlo lze zvednout nebo spustit do jakékoli polohy v rozsahu nastavení závěsu.

 

Vlastnosti kapátka DXC DP/TWO

Vyrobeno z hliníku 7075-T651

Cca. hmotnost 516 g pro 31,6/125 mm

+RAD systém upravuje pojezd až o -25 mm

Systém vzduchového ventilu upravuje tlak (vyžaduje šokové čerpadlo)

Plynule nastavitelné pomocí dálkového ovládání na řídítkách

Jednoduché upevnění sedlové svorky

systém +RAD

Systém +RAD umožňuje omezení výsuvu až o 25 mm. To umožňuje například omezit podpěru se zdvihem 200 mm na zdvih 175 mm. Nastavení probíhá v krocích po 5 mm a je možné bez nářadí. Omezení prodloužení je realizováno pomocí malé průchodky uvnitř podpěry. Úpravu je třeba provést následovně:

 

Spusťte podpěru alespoň o 35 mm.

Uvolněte uzávěr mezi tělem sedlovky a výsuvnou částí.

Vytáhněte pouzdro, přemístěte a znovu vložte.

Pevně našroubujte krytku na místo.

Zcela vysuňte sedlovku.

Funkce vzduchového ventilu

Podobně jako u tlumičů a odpružených vidlic lze tlak v kartuši DP/TWO individuálně nastavit. K tomu musí být sedlo zcela odstraněno. Totéž platí pro sedlovou svorku. Nastavení se provádí pomocí tlumicí pumpy (není součástí dodávky).

 

Změna tlaku ovlivňuje rychlost stlačování a odrazu podpěry. Výchozí nastavení je 280-300 psi (přibližně 20 barů). 300 psi je maximální tlak, který nesmí být překročen!

 

Rozsah dodávky:

Sedlovka

Bovden s vnějším krytem

Uchycení bowdenu

Dálkové ovládání na řídítka